სასწავლო-საინფორმაციო პროექტი ,,ჩემი პირველი არჩევნები’’
უმაღლესმა საარჩევნო კომისიამ სასწავლო -საინფორმაციო პროექტი „ჩემი პირველი არჩევნები“ განაახლა. მიმდინარე წლის ნოემბერ-დეკემბერში უსკოს ტრენერები ბათუმის 15 საჯარო და კერძო სკოლას ეწვივნენ. გამართულ შეხვედრებს X-XI კლასის 500-მდე მოსწავლე დაესწრო. ტრენინგის ფარგლებში ახალგაზრდებს მიეწოდათ ფუნდამენტური ინფორმაცია არჩევნების, დემოკრატიის, არჩევნების ისტორიის, სახეობებისა და მნიშვნელობის შესახებ. უსკოს ტრენერებმა მოსწავლეებს გააცნეს სფეროში არსებული სიახლეები, რაც საარჩევნო პროცესში ელექტრონული ტექნოლოგიების გამოყენებას გულისხმობს.
პროექტს უმაღლესი საარჩევნო კომისია აჭარის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსთან თანამშრომლობით ახორციელებს. აღნიშნული ინიციატივის მიზანია ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლება და საარჩევნო პროცესში მათი ჩართულობის ხელშეწყობა.

The Supreme Election Commission has renewed the educational and informational project "My First Elections". In November and December this year, SEC trainers visited 15 public and private schools in Batumi. About 500 students attended the meetings. Within the framework of the training, the students were informed about elections, democracy, history, types and importance of elections. SEC trainers introduced innovations, particularly, the usage of electronic technologies in the election process.
The project is implemented by the Supreme Election Commission in cooperation with the Ministry of Education, Culture and Sports of Adjara. This initiative aims to raise the awareness of young people and promote their involvement in the election process.