განახლებული პროექტი ,,ჩემი პირველი არჩევნები’’
აჭარის განათლების, კულტურისა და სპორტის  სამინისტროსა და აჭარის უმაღლეს საარჩევნო კომისიას შორის გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში მომზადებული პროექტით ,,ჩემი პირველი არჩევნები’’ უსკომ ბათუმის საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან სასწავლო - საინფორმაციო შეხვედრები განაახლა. 18 ნოემბერს უსკოს ტრენერები ბათუმის N4 და N8 საჯარო სკოლების მოსწავლეებს შეხვდნენ.
სასწავლო-საინფორმაციო კურსი საჯარო სკოლების Х–XI-XII კლასებისათვის არის განკუთვნილი. მოსწავლეებს შესაძლებლობა ეძლევათ მიიღონ ინფორმაცია ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებზე, როგორიცაა,   არჩევნების სახეები და საქართველოს არჩევითი ორგანოები, საარჩევნო პრინციპები, არჩევნების ისტორია საქართველოში, საქართველოს საარჩევნო ადმინისტრაცია, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს არჩევნები, უსკოს ფუნქციები, არჩევნების ადმინისტრირება, ახალგაზრდების როლი საარჩევნო პროცესებში,  ერთი ხმის მნიშვნელობა და ელექტრონული არჩევნები.  შეხვედრის ბოლოს მოსწავლეები იხილავენ საინფორმაციო  და ვიდეო მასალას ელექტრონული არჩევნების შესახებ.
ტრენინგებს უსკოს საარჩევნო ადმინისტრაციის წარმომადგენლები უძღვებიან. პროექტს ორგანიზებას უწევს უსკოს ინსტიტუციური განვითარებისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტი.

Supreme Election commission renewed the informational project “ My First Elections” within the framework of the memorandum signed between the Supreme Election Commission and the Ministry of Education, Culture and Sports of Adjara. On November 18, SEC trainers conducted the meetings at N4 and N8 public Batumi schools.
Sec trainers informed the young on electoral principles, the election history in Georgia, the structure and importance of election administration, the role of young people in the election process, the importance of one vote, electronic technologies in the electoral process and future plans. Participants discussed the issue of integrating electronic technologies into electoral processes based on the experience of the Georgian election administration and other countries.
SEC administration representatives lead the meetings. The project is conducted by the Institutional Development and Public Relations Department.