18 მარტს აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს პლენარულ სხდომაზე უსკოს თავმჯდომარემ - პარმენ ჯალაღონიამ წარმოადგინა აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საარჩევნო კომისიის ანგარიში აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს 2020 წლის 31 ოქტომბრის არჩევნების შესახებ.
ანგარიშის მიხედვით, საერთაშორისო და ადგილობრივი სადამკვირვებლო ორგანიზაციების განცხადებების თანახმად, საარჩევნო ადმინისტრაციას მაღალი ნდობა ჰქონდა და იგი არჩევნების მზადების პროცესს პროფესიონალურად წარუძღვა. უმაღლესი საარჩევნო კომისია მთელი საარჩევნო პერიოდის განმავლობაში ეფექტურად და გამჭვირვალედ მოქმედებდა. საარჩევნო კომისიების გადაწყვეტილებები ღია იყო დამკვირვებლებისათვის, პარტიებისა და მედიის წარმომადგენლებისთვის.

On March 18, at the plenary session of the Supreme Council of the Autonomous Republic of Adjara, the Chairperson of SEC - Parmen Jalaghonia, presented the summary report on the elections, held on October 31, 2020.
The report was based on assessments of local and international observer organizations. The document included information on the activities carried out to organize the elections and all the challenges the election commission faced during the election process. The activities of the election administration were transparent and open for observers, representatives of parties, and the media.