დღევანდელ სხდომაზე უმაღლესმა საარჩევნო კომისიამ დღის წესრიგით გათვალისწინებულ საკითხებზე იმსჯელა და მიიღო დადგენილება ,,აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საარჩევნო კომისიის რეგლამენტში ცვლილების შეტანის შესახებ’’ და  შემდეგი განკარგულებები:
განკარგულება ,,აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საარჩევნო კომისიის 2026 წლის საბიუჯეტო განაცხადის დამტკიცების შესახებ’’;
განკარგულება „აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საარჩევნო კომისიის ხელმძღვანელ პირთა, წევრთა და უსკოს აპარატის თანამშრომელთა საშტატო ნუსხის დამტკიცების შესახებ“ უსკოს 2024 წლის 20 დეკემბრის №40 განკარგულებაში ცვლილების შეტანის შესახებ;
განკარგულება „აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საარჩევნო კომისიის აპარატის სტრუქტურული ერთეულების დებულებების დამტკიცების შესახებ“ უსკოს 2018 წლის 27 აგვისტოს №7 განკარგულებაში ცვლილების შეტანის შესახებ;
განკარგულება „აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საარჩევნო კომისიის სტრუქტურის დამტკიცების შესახებ“ უსკოს 2020 წლის 18 აგვისტოს №7 განკარგულებაში ცვლილების შეტანის შესახებ.