სამუშაო შეხვედრა სკოლებისა და საბავშვო ბაღების პედაგოგებთან
24 ივნისს უმაღლესი საარჩევნო კომისიის, აჭარის უმაღლესი საბჭოს გენდერული თანასწორობის საკითხებზე მომუშავე უწყებათაშორისი საკოორდინაციო კომისიის და საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) ერთობლივი ღონისძიება გაიმართა.
შეხვედრა უმაღლესი საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარემ პარმენ ჯალაღონიამ, IFES საქართველოს მრავალფეროვნების, თანასწორობის და ინკლუზიის მენეჯერმა, მირანდა ტყაბლაძემ და აჭარის უმაღლესი საბჭოს გენდერული თანასწორობის საბჭოს თავმჯდომარემ,  ფატი ხალვაშმა გახსნეს.
უსკოს თავმჯდომარემ 2024 წლის 26 ოქტომბრის არჩევნებისთვის ელექტრონული ტექნოლოგიების გამოყენების და საარჩევნო კანონმდებლობაში განხორციელებული ცვლილებების, საარჩევნო ადმინისტრაციის საქმიანობისა და არსებული გამოცდილების შესახებ ისაუბრა და საინტერესო სიახლეები გააცნო შეხვედრის მონაწილეებს.
უსკოს წევრმა ციალა შავაძემ საარჩევნო პროცედურებისა და ელექტრონული ტექნოლოგიების უპირატესობების შესახებ ისაუბრა. შეხვედრის ბოლოს კი მონაწილეებმა იმიტირებულ კენჭისყრაში მიიღეს მონაწილეობა და პრაქტიკაში გამოცადეს ვერიფიკაციისა და ხმის მთვლელი აპარატების მუშაობა.

On, June 24, the Supreme Election Commission, the Gender Equal Commission of the Supreme Council of Ajara and the International Foundation for Electoral Systems (IFES) held a working meeting.
The chairperson of SEC, Parmen Jalaghonia, Gender, Equality and inclusion manager at IFES (The International Foundation for Electoral Systems), Miranda Tkabladze and the Chairperson of the Gender Equality Council, Member of the Supreme Council, Phati Khalvashi made the opening remarks.
Parmen Jalaghonia, SEC Chairperson informed meeting participants on changes in the law and those important technological updates and activities the administration is carrying out for the 2024 election.
The SEC member, Tsiala Shavadze provided information about the preparatory process for 2024 elections and technological updates.
Electronic voting technologies were on display and mock elections took place. Meeting participants had an opportunity to verify verification and vote-counting devices firsthand.