დღევანდელ სხდომაზე უმაღლესი საარჩევნო კომისიის წევრებმა 2020 წლის 31 ოქტომბრის აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს არჩევნებისათვის საარჩევნო ბიულეტენების დაბეჭდვის პროცესზე დამკვირვებელთა ჯგუფი შექმნეს, რომელშიც შევიდნენ უსკოს წევრები - ირაკლი გვარჯალაძე და ტარიელ გოგიტიძე და ასევე ადგილობრივი დამკვირვებელი ორგანიზაციის ა(ა)იპ „ახალგაზრდული უმაღლესი საბჭოს“ წარმომადგენელი თემურ ქარცივაძე.
2020 წლის 31 ოქტომბერს აჭარაში უბანზე მისული ამომრჩეველი 4 სხვადასხვა ფერის ბიულეტენს მიიღებს: მწვანე და ყვითელი უმაღლესი საბჭოს პროპორციული და მაჟორიტარული არჩევნებისათვის, ხოლო ცისფერი და ვარდისფერი - საქართველოს პარლამენტის პროპორციული და მაჟორიტარული არჩევნებისათვის.

Today, the SEC meeting was held at the Supreme Election Commission. The commission created the special group for observing the printing process of ballot papers for the 2020 Parliamentary and Supreme Council Elections, which will be conducted on October, 31. The group members are:
1. Irakli Gvarjaladze - the Member of SEC;
2. Tariel Gogitidze – the Member of SEC;
3. Temur Kartsivadze – the Member of a Local Observation Organization “Youth Supreme Council”.
In Ajara Autonomous Republic, the voters will get 4 different-colored ballot papers, green and yellow for proportional and majoritarian elections of the Supreme Council of A.R., blue and pink for proportional and majoritarian elections of the Parliament of Georgia.