დღევანდელ სხდომაზე უმაღლესმა საარჩევნო კომისიამ ოთხ საარჩევნო ოლქში სახელობითი კენჭისყრით უსკოს წარმომადგენლები აირჩია.
N-80 ქედის საოლქო საარჩევნო კომისიაში - ხათუნა აბულაძე;
N-81 ქობულეთის საოლქო საარჩევნო კომისიაში - მანონი შავიშვილი;
N-82 შუახევის საოლქო საარჩევნო კომისიაში - დავით ზოსიძე;
N-83 ხელვაჩაურის საოლქო საარჩევნო კომისიაში - ქეთი ჯიშკარიანი.
აჭარის ტერიტორიაზე არსებული თითოეული საარჩევნო ოლქისათვის უსკოს თითო წარმომადგენელი ეყოლება, რომლებიც ხელს შეუწყობენ ოლქებისა და უსკოს კოორდინირებულ მუშაობას.
დღესვე კომისიამ განკარგულებით დაამტკიცა საარჩევნო საბუთების სახეები 2020 წლის 31 ოქტომბრის აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს არჩევნებისათვის. (საარჩევნო ბიულეტენების და ოქმების ფორმები მაჟორიტარული და პროპორციული საარჩევნო სისტემით ჩატარებული არჩევნებისათვის).

Session at Supreme Election Commission
Today, at a Supreme Election Commission, a meeting was held. At the session, the commission elected four representatives of the SEC in each majoritarian district by nominal voting:
at 80 Keda DEC - Khatuna Abuladze;
at 81 Kobuleti DEC – Manoni Shavishvili;
at 82 Shuakhevi DEC – Davit Zosidze;
at 83 Khelvachauri DEC – Keti Jishkariani;
at 84 Khulo DEC - Malkhaz Jorbenadze.
The representatives will provide coordinative work between the Supreme Election Commission and Districts during the 2020 Supreme Council Elections.
The commission adopted an ordinance on defining types of documents for the 2020 Supreme Council Elections. (bulletin and protocol forms for the proportional and majoritarian electoral system).