3 ოქტომბერს უმაღლესი საარჩევნო კომისიის და საერთაშორისო რესპუბლიკური ინსტიტუტის თანამშრომლობის შედეგად ჩატარდა ვებინარი პოლიტიკური პარტიების წარმომადგენლებისთვის. ის უმაღლესი საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარე პარმენ ჯალაღონიამ და საერთაშორისო რესპუბლიკური ინსტიტუტის პროექტის უფროსმა ოფიცერმა ნინო დოლიძემ გახსნეს. სემინარს უძღვებოდნენ საარჩევნო სფეროს ექსპერტები - ნინო დოლიძე, ირმა პავლიაშვილი და რობერტ მაღლაკელიძე. პოლიტიკური პარტიებისათვის განკუთვნილ ონლაინ ტრენინგში მონაწილეობა მიიღეს იმ პოლიტიკური პარტიის წარმომადგენლებმა, რომლებიც რეგისტრირებული არიან 2020 წლის 31 ოქტომბრის უმაღლესი საბჭოს არჩევნებისათვის.
შეხვედრის ძირითადი საკითხი იყო - საკანონმდებლო ცვლილებები 2020 წლის საპარლამენტო და აჭარის უმაღლესი საბჭოს არჩევნებისათვის, საარჩევნო პროცედურებში განხორციელებული ცვლილებები, კოვიდ-19 ინფექციით გამოწვეული პანდემიის რეგულაციების გათვალისწინებით. ასევე, პარტიის წარმომადგენლის უფლებამოსილებები, საჩივრის შედგენისა და წარდგენის წესი, საარჩევნო დავები. განხილული იყო კონკრეტული კაზუსები.

The Supreme Election Commission in partnership with the International Republican Institute conducted training for the representatives of political parties. The meeting was opened by the Chairman of SEC Parmen Jalagonia and Senior Program Officer of IRI Nino Dolidze. Experts on electoral issues Nino Dolidze, Irma Pavliashvili, and Robert Maglakelidze led the meeting.
Representatives of political parties registered for the 2020 Supreme Council Elections took part in an online webinar. The legal changes for the upcoming Parliamentary and Supreme Council Elections were the main issues. The activities on the reduction of health risks in the pandemic period caused by Covid-19, electoral dispute resolutions, the rule of submitting application/complaints during E-day were also discussed in detail.