დღევანდელ სხდომაზე კომისიამ განკარგულებით განსაზღვრა 2020 წლის 31 ოქტომბრის აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს არჩევნებისათვის უსკოს წარმომადგენლების არჩევის წესი და უფლებამოსილებები. მათ უსკოს სხდომაზე აირჩევენ სახელობითი კენჭისყრით. აჭარის ტერიტორიაზე არსებული თითოეული საარჩევნო ოლქისათვის უსკოს თითო წარმომადგენელი ეყოლება, რომლებიც ხელს შეუწყობენ ოლქებისა და უსკოს კოორდინირებულ მუშაობას, მათ შორის, კენჭისყრის დღეს შემაჯამებელი ოქმების უსკოსთვის ოპერატიულად მიწოდებას.
დღესვე კომისიამ განკარგულებით რეგისტრაციაში გაატარა ადგილობრივი დამკვირვებელი ორგანიზაცია ,,მშვიდობა, თანადგომა, სოლიდარობა’’. ადგილობრივმა დამკვირვებელმა ორგანიზაციებმა 2020 წლის 31 ოქტომბრის არჩევნებზე რეგისტრაციისათვის სათანადო განცხადებით უნდა მომართონ უმაღლეს საარჩევნო კომისიას არჩევნებამდე არაუგვიანეს მე-10 დღისა ( 21 ოქტომბერი).

At today's meeting, the SEC defined the rules and dutied for the SEC representatives. At the session, the commission will elect one representative in each majoritarian district by nominal voting. The representatives will provide coordinative work between Supreme Election Commission and Districts during 2020 Supreme Council Elections.
At the same session, the Supreme Election Commission registered the local observation organization "Peace, Support, Solidarity".To be registered, the local observation organizations shall submit an application letter to the SEC requesting registration no later than on the 10th day before the polling day (October 21).